AAA
Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Owadowie
i Przedszkole "Miś"
ZAPRASZAMY WSZYSTKIE DZIECI DO NASZEJ SZKOŁY I PUNKTU PRZEDSZKOLNEGO "MIŚ"

Programy i akcje w naszej szkole

Akcja Sprzątanie Świata

Akcja Sprzątanie Świata jest największą ekologiczną inicjatywą w Polsce organizowaną przez Fundację Nasza Ziemia. Uczniowie oraz nauczyciele szkoły regularnie biorą w niej udział. Akcja realizowana jest co roku we wrześniu i ma na celu wzrost świadomości ekologicznej wśród uczniów.

Zbiórka  makulatury

Co roku w szkole odbywa się zbiórka makulatury. Celem akcji jest zaktywizowanie całej społeczności szkolnej do działań związanych z segregacją odpadów – praktyczna edukacja ekologiczna, wdrażanie uczniów do ochrony środowiska poprzez pozyskiwanie surowców wtórnych.

Śniadanie daje moc  

 Celem programu jest zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania  i roli śniadania w diecie dziecka. Szkoła obchodzi 8 listopada Dzień Zdrowego Śniadania.

Zbiórka zużytych baterii

W ramach akcji propagujących ekologię szkoła prowadzi także zbiórkę zużytych baterii. Baterie można wrzucać do specjalnego pudełka.

 Akcja "Bezpieczny Puchatek dla klas wczesnoszkolnych”

Jest programem edukacyjnym skierowanym do dzieci rozpoczynających naukę w szkole. Jego celem jest poprawa bezpieczeństwa najmłodszych uczniów na drodze, w szkole, w domu i w czasie zabawy.

 Cała Polska czyta dzieciom

Istotą Programu jest czytanie uczniom dla przyjemności. Zapraszamy do czytania ludzi znanych z naszej okolicy, rodziców.
Jest to sprawdzony sposób na zainteresowanie dzieci i młodzieży książką, rozbudzenie potrzeby czytania, wychowanie czytelników. Badania dowodzą, że czytelnicy - osoby, które dużo, chętnie i sprawnie czytają, - lepiej radzą sobie z nauką, z pracą zawodową i z wyzwaniami życia.

 Góra grosza

Celem na który zbierane są drobne monety, jest pomoc dzieciom, któe wychowują się poza swoją rodziną, pośrednim ale najważniejszym celem jest dzialanie edukacyjne-pokazanie dzieciom najmłodszym jaką siłę stanowić może pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

 Bezpieczne wakacje i ferie zimowe

Celem akcji jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez dzieci, młodzież i dorosłych. W naszej szkole organizaowane są półkolonie letnie oraz bezpieczne ferie.

Owoce i warzywa w szkole

Głównym celem programu jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania towarzyszące o charakterze edukacyjnym.

W Polsce program skierowany jest do dzieci uczęszczających regularnie do szkół podstawowych, tj. realizujących obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego oraz dzieci klas I-III.

Program finansowany jest ze środków pochodzących z budżetu UE (88%) oraz środków pochodzących z budżetu krajowego (12%), a całkowity budżet programu w roku szkolnym 2014/2015 wynosił ok. 23,3 mln EUR (96,8 mln PLN).

Dzieciom uczestniczącym w programie udostępnia się 2,3 razy w tygodniu świeże owoce i warzywa (przygotowane do bezpośredniego spożycia, wystarczająco rozwinięte, dojrzałe, zdrowe) oraz soki. Dzieci otrzymują jabłka, gruszki, truskawki, borówki amerykańskie, marchewkę, słodką paprykę, rzodkiewki, pomidorki i kalarepę oraz soki owocowe i warzywne. Każde dziecko uczestniczące w programie otrzymuje jednorazowo porcję składającą się z jednego produktu owocowego i jednego produktu warzywnego.

Autorski Program "Wszystko o zdrowiu" , program "Zdrowo jem, więcej wiem" oraz "Trzymaj forme", te wszystkie  działania towarzyszą programowi „Owoce i warzywa w szkole” są prowadzone przez koordynatora ds promocji zdrowia w szkole,  prowadzone przez koordynatora ds promocji zdrowia oraz nauczycieli klas I-III w formie;

  • warsztatów o zdrowiu,

  • prelekcji filmowych,

  • konkursów plastycznych,

  • gazetki ściennej o zdrowiu,

  • wystawek prac dziecięcych w sali nr 6,

  • zajęć kulinarnych,

  • dodatkowe pozyskiwanie i rozdawanie dzieciom dodatkowych porcji soków i owoców,

  • lekcji poglądowych z pielęgniarką.          

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pobierz bezpłatny program PIT PROJEKT 2015
Przekaż 1% podatku swojej szkole!
Dowiedz się więcej na stronie
Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła", www.ps.org.pl


Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Owadowie do 2017 r była  Partnerem Stowarzyszenia Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom „Przyjazna Szkoła”.

Ze środków uzyskanych w ramach akcji 1% zakupiono:

w 2014r. – za kwotę 4 973zł: projektor krótkoogniskowy, ekran, stojak do map, uchwyt sufitowy, radioodtwarzacze i laptop.

w 2012r. – za kwotę 11 540zł: karuzelę, tablicę interaktywną z oprogramowaniem ze stojakiem, zestaw komputerowy.

w 2010r. – za kwotę 10 250zł: sprzęt komputerowy.

W 2009r.  – za kwotę 9968,11 zł: 5 zestawów komputerowych

w 2008r. – za kwotę 7 738,19zł: projektor multimedialny, ekran do projektora, notebook oraz pomoce naukowe.