Aktualności

23 grudnia 2018 21:02 | Aktualności

WIZYTA STRAŻY POŻARNEJ Z RADOMIA

Dnia 14 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie ze strażakami Jednostki Ratowniczo-Gaśnicza nr 2 Państwowej Straży Pożarnej Radomiu. Tematem wizyty była pogadanka na temat zagrożeń wynikających z zatrucia czadem w domu oraz bezpieczeństwa podczas nadchodzących ferii. Panowie Strażacy bardzo chętnie przekazali wiele cennych informacji na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa. W trakcie pogadanki  uczniowie klas 4-8 zostali zapoznani z zagrożeniami jakie na nich czyhają w różnych sytuacjach. Strażacy zwrócili szczególną uwagę na zagrożenia płynące z niewłaściwego użytkowania prądu i gazu. Wyjaśnili co to jest „czad”, jakie są zagrożenia związane z zaczadzeniem się tlenkiem węgla oraz stosowanie czujników dymu. W czasie spotkania strażacy przekazali informacje dotyczące bezpiecznego zachowania się w czasie pożaru, czy wypadku. Uczniowie zadawali gościom wiele pytań. Panowie strażacy przybliżyli dzieciom tajniki swojej pracy zawodowej. Zafascynowani i zaciekawieni uczniowie wykazali ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły wiedzę dotyczącą zasad zachowania bezpieczeństwa oraz odpowiedzialnej i pożytecznej pracy strażaka. Niektórzy już snuli marzenia, jak dzielnymi strażakami będą w przyszłości. Takie spotkanie jest świetną okazją do bliższego poznania zawodu strażaka  i niebezpieczeństw z nim związanych. Spotkanie przebiegało  w miłej i serdecznej atmosferze, za co bardzo dziękujemy.

Opracowała: K.Rajkowska

Przeczytano: 127 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Pobierz bezpłatny program PIT PROJEKT 2015
Przekaż 1% podatku swojej szkole!
Dowiedz się więcej na stronie
Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła", www.ps.org.pl


Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Owadowie do 2017 r była  Partnerem Stowarzyszenia Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom „Przyjazna Szkoła”.

Ze środków uzyskanych w ramach akcji 1% zakupiono:

w 2014r. – za kwotę 4 973zł: projektor krótkoogniskowy, ekran, stojak do map, uchwyt sufitowy, radioodtwarzacze i laptop.

w 2012r. – za kwotę 11 540zł: karuzelę, tablicę interaktywną z oprogramowaniem ze stojakiem, zestaw komputerowy.

w 2010r. – za kwotę 10 250zł: sprzęt komputerowy.

W 2009r.  – za kwotę 9968,11 zł: 5 zestawów komputerowych

w 2008r. – za kwotę 7 738,19zł: projektor multimedialny, ekran do projektora, notebook oraz pomoce naukowe.