Aktualności

22 stycznia 2019 18:36 | Aktualności

ROZGRYWKI MATEMATYCZNE W KLASACH I-III

Gry i zabawy oraz odpowiednie środki dydaktyczne powinny być stosowane jak najczęściej na zajęciach matematycznych. Dlatego też w klasach I-III odbyły się „Rozgrywki matematyczne”. Kompetencje matematyczne uczniów w klasach młodszych są bardzo ważne. Rozwój zdolności matematycznych zależy w największym stopniu od poziomu motywacji i sposobów nauki, a także umiejętności pokonywania trudności w różnych warunkach. Rozgrywki matematyczne w formie podchodów sprawiły dzieciom dużo radości i zabawy, ponieważ mogły one sprawdzić swoje umiejętności na polu matematycznym. Ponadto uczniowie klas I-III podczas rozgrywek spełnili swoje oczekiwania. Ponieważ zadania były bardzo ciekawe, odpowiednio dobrane do możliwości rozwojowych uczniów, wieku oraz dokładnie wyjaśnione, dlatego nie sprawiły dzieciom większych trudności i z pasją je rozwiązywały. Uczniowie wypełnili wszystkie karty prac, w szybkim tempie wykonali perfekcyjnie więcej zadań niż mogliby to uczynić podczas jednej lekcji. Wszystkie kolorowe drużyny są zwycięzcami. Wszyscy zostali nagrodzeni słodkimi upominkami. Gratulujemy!!!

Katarzyna Rajkowska

Przeczytano: 154 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Pobierz bezpłatny program PIT PROJEKT 2015
Przekaż 1% podatku swojej szkole!
Dowiedz się więcej na stronie
Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła", www.ps.org.pl


Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Owadowie do 2017 r była  Partnerem Stowarzyszenia Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom „Przyjazna Szkoła”.

Ze środków uzyskanych w ramach akcji 1% zakupiono:

w 2014r. – za kwotę 4 973zł: projektor krótkoogniskowy, ekran, stojak do map, uchwyt sufitowy, radioodtwarzacze i laptop.

w 2012r. – za kwotę 11 540zł: karuzelę, tablicę interaktywną z oprogramowaniem ze stojakiem, zestaw komputerowy.

w 2010r. – za kwotę 10 250zł: sprzęt komputerowy.

W 2009r.  – za kwotę 9968,11 zł: 5 zestawów komputerowych

w 2008r. – za kwotę 7 738,19zł: projektor multimedialny, ekran do projektora, notebook oraz pomoce naukowe.