AAA
Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Owadowie
i Przedszkole "Miś"
ZAPRASZAMY WSZYSTKIE DZIECI DO NASZEJ SZKOŁY I PUNKTU PRZEDSZKOLNEGO "MIŚ"

Aktualności

22 stycznia 2019 18:52 | Aktualności

PIJCIE MLEKO!!!

Nasza szkoła w Owadowie od wielu już lat promuje zasady zdrowego stylu życia i podejmuje wiele działań z zakresu edukacji zdrowotnej. Różnego rodzaju zadania profilaktyczne prowadzone były zarówno w ramach zajęć lekcyjnych oraz pozalekcyjnych. Edukacja zdrowotna stanowi ważny element programu profilaktycznego i wychowawczego szkoły. Uczestniczyliśmy i uczestniczymy w wielu programach, projektach, konkursach i kampaniach promujących zdrowy styl życia. W dniu 11 stycznia na zaproszenie koordynator ds. promocji zdrowia Pani Kasi Rajkowskiej w naszej szkoły pojawiła się krowa, która pozostała z nami przez tydzień. Była to oczywiście sztuczna krowa, ale naturalnych rozmiarów. Nasi uczniowie jak i przedszkolaki mieli okazję sprawdzić, czy dojenie to łatwa sprawa. Pojawienie się w szkole krowy jest zachętą do picia mleka. W klasach I-III i VIII odbyły się w tym czasie pogadanki i prezentacje na temat mleka, jego wartości odżywczych, składu i różnych rodzajów przetworów mlecznych. Uczniowie klas młodszych jak i przedszkolaki otrzymali już edukacyjne kolorowanki przedstawiające etapy produkcji mleka, które spożywają w ramach programu ,,Mleko w szkole”. Krowę mamy dzięki dostawcy mleka, warzyw i owoców firmie „JUNIOR”. Serdecznie dziękujemy.

Koordynator akcji: Katarzyna Rajkowska

Przeczytano: 753 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Pobierz bezpłatny program PIT PROJEKT 2015
Przekaż 1% podatku swojej szkole!
Dowiedz się więcej na stronie
Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła", www.ps.org.pl


Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Owadowie do 2017 r była  Partnerem Stowarzyszenia Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom „Przyjazna Szkoła”.

Ze środków uzyskanych w ramach akcji 1% zakupiono:

w 2014r. – za kwotę 4 973zł: projektor krótkoogniskowy, ekran, stojak do map, uchwyt sufitowy, radioodtwarzacze i laptop.

w 2012r. – za kwotę 11 540zł: karuzelę, tablicę interaktywną z oprogramowaniem ze stojakiem, zestaw komputerowy.

w 2010r. – za kwotę 10 250zł: sprzęt komputerowy.

W 2009r.  – za kwotę 9968,11 zł: 5 zestawów komputerowych

w 2008r. – za kwotę 7 738,19zł: projektor multimedialny, ekran do projektora, notebook oraz pomoce naukowe.