AAA
Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Owadowie
i Przedszkole "Miś"
ZAPRASZAMY WSZYSTKIE DZIECI DO NASZEJ SZKOŁY I PUNKTU PRZEDSZKOLNEGO "MIŚ"

Aktualności

08 czerwca 2019 22:38 | Aktualności

DZIEŃ DZIECKA W OWADOWIE - RAJD ROWEROWY, WARSZTATY W CASTORAMIE, ŁOWIENIE RYB, ZAJĘCIA PLENEROWE

Rajd rowerowy, warsztaty ogrodnicze czy łowienie ryb nad stawem, to tylko niektóre z atrakcji jakie wychowawcy zorganizowali dla swoich ukochanych uczniów z okazji Dnia Dziecka. Klasa I wraz z Panią Kasią i Rodzicami wybrała się na wycieczkę do Castoramy, gdzie dzieci mogły samodzielnie zaprojektować i ozdobić doniczkę, aby potem posadzić w niej kwiaty dla swoich ukochanych mam. Następnie dzieci udały się do gospodarstwa gdzie mogły obejrzeć na żywo i nakarmić króliki, owieczki i baranki, a po lodowym poczęstunku udali się nad staw łowić ryby. Dzień pełen wrażeń zakończyli piknikiem na trawie, łącząc przyjemne z pożytecznym wzięli udział w zagadkowym konkursie. Uczniowie klasy 2 i klasy 3 wraz z opiekunami Paniami Madzią i Anią wzięli udział w rajdzie rowerowym, gdzie trasa wycieczki przebiegła okolicami naszej szkoły. Młodzi rowerzyści ubrani w kamizelki odblaskowe i kaski wystartowali pod czujnym okiem Policji z komisariatu z Jastrzębi. Dotarli do rzeki Radomki, gdzie zrobili dłuższy przystanek. Czekała tam na dzieci miła niespodzianka, zapewniona przez Rodzica jednego z uczniów. Lody i napoje dodały dzieciom dużo siły i energii na powrót. Podczas przejazdu oglądali wspaniałe widoki oraz podziwiali przyrodę. Aktywna forma spędzenia wolnego czasu w połączeniu z bezpieczeństwem i słoneczną pogodą, spodobała się wszystkim uczestnikom. Wycieczkę zakończyli piknikiem i wspólnymi zabawami. Pan Dyrektor z klasami VI-VIII wybrał się rowerami nad rzekę Radomkę w okolice Marcelowa. Pozostałe klasy także odbyły zajęcia w plenerze. Bardzo dziękujemy Rodzicom i Policji za pomoc w organizacji powyższych działań.

Opracowała; A.Woźniak

Przeczytano: 259 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Pobierz bezpłatny program PIT PROJEKT 2015
Przekaż 1% podatku swojej szkole!
Dowiedz się więcej na stronie
Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła", www.ps.org.pl


Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Owadowie do 2017 r była  Partnerem Stowarzyszenia Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom „Przyjazna Szkoła”.

Ze środków uzyskanych w ramach akcji 1% zakupiono:

w 2014r. – za kwotę 4 973zł: projektor krótkoogniskowy, ekran, stojak do map, uchwyt sufitowy, radioodtwarzacze i laptop.

w 2012r. – za kwotę 11 540zł: karuzelę, tablicę interaktywną z oprogramowaniem ze stojakiem, zestaw komputerowy.

w 2010r. – za kwotę 10 250zł: sprzęt komputerowy.

W 2009r.  – za kwotę 9968,11 zł: 5 zestawów komputerowych

w 2008r. – za kwotę 7 738,19zł: projektor multimedialny, ekran do projektora, notebook oraz pomoce naukowe.