AAA
Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Owadowie
i Przedszkole "Miś"
ZAPRASZAMY WSZYSTKIE DZIECI DO NASZEJ SZKOŁY I PUNKTU PRZEDSZKOLNEGO "MIŚ"

Aktualności

26 stycznia 2020 21:58 | Aktualności

SPEKTAKL PROFILAKTYCZNY "JA JESTEM JA"

W dniu dzisiejszym tj; 17 października w szkole w Owadowie odbył się spektakl poruszający temat przemocy, samooceny, dowartościowania, miejsca w grupie rówieśniczej, zdrowia i odżywiania. Wspomaganie wszechstronnego rozwoju dzieci i młodzieży, we wszystkich jego aspektach począwszy od działań dydaktyczno-wychowawczych aż do psychicznych i społecznych należy do priorytetów w wychowaniu młodych ludzi. Dorastanie to bardzo dynamiczny czas dla nastolatków. Szukają swojego miejsca w rodzinie, w grupie rówieśniczej. Często wyłania się wówczas lider grupy, który wywiera nacisk i zniewala. W takiej sytuacji łatwo o akty przemocy, kompleksy oraz obawy wobec otoczenia i brak wiary we własne możliwości.
Spektakl pt. „Ja jestem Ja” skupił się na jednej z kluczowych dla uczniów kwestii - potrzebie akceptacji i przynależenia do grupy, a także na kwestii samooceny i dowartościowania. Ze strachu przed wykluczeniem z grupy, poniżeniem w sieci czy aktami przemocy młodzi ludzie są gotowi porzucić własną tożsamość, by nie wyróżniać się z grona.

Przeczytano: 219 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Pobierz bezpłatny program PIT PROJEKT 2015
Przekaż 1% podatku swojej szkole!
Dowiedz się więcej na stronie
Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła", www.ps.org.pl


Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Owadowie do 2017 r była  Partnerem Stowarzyszenia Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom „Przyjazna Szkoła”.

Ze środków uzyskanych w ramach akcji 1% zakupiono:

w 2014r. – za kwotę 4 973zł: projektor krótkoogniskowy, ekran, stojak do map, uchwyt sufitowy, radioodtwarzacze i laptop.

w 2012r. – za kwotę 11 540zł: karuzelę, tablicę interaktywną z oprogramowaniem ze stojakiem, zestaw komputerowy.

w 2010r. – za kwotę 10 250zł: sprzęt komputerowy.

W 2009r.  – za kwotę 9968,11 zł: 5 zestawów komputerowych

w 2008r. – za kwotę 7 738,19zł: projektor multimedialny, ekran do projektora, notebook oraz pomoce naukowe.